Sıkça Sorulan Sorular

Güvenlidir. Şirket kurulmadan önce 200 e yakın aracı en güvenli şekilde sahiplerine ulaştırmıştır. Şirket kurulduktan sonra da bu sayı katlanarak artmaktadır.
Ücretsiz olarak kaydınızı yaptırın ve araçlara BID verebilmek için gerekli depozitoyu yatırın. Sonra tüm auction sizin!
Depozitosuz istediğinizde bize verdiğiniz hesaba geri yatar. Gereken gönderi masrafı depozitonuzdan kesilir.
Bir sonraki güne tekrar BID yapabilirsiniz, tekrar depozito yatırmanıza gerek yok. Araç alana dek BID vermeye devam.
Gönderdiğiniz depozitodan 1000EURO kesilir. Tekrar araç alabilmeniz için tekrar depozito yatırmanız gerekir.
Sizin için Auction rehberi hazırladık, lütfen dikkatli inceleyiniz.
Bozuk araç aldırmamak için buradayız, size de aldırmayız. Ama tamircisinizdir veya parça için alıyorsunuzdur, bunu belirtmeniz lazım ki aracı iptal etmeyelim.
Onu kendi ülkenizdeki gümrükleri arayarak veya internetten biraz araştırma yaparak öğrenebilirsiniz.
Onu siz bileceksiniz, biz Japonya’dayız. Almanya için söylemek gerekirse, gümrük vergisi %10, KDV ise %19'dur
  • Konteyner ile alımda boyutlarına göre 3,4 veya 5 araç sığabilir. Örneğin Almanya için konteyner ücreti yaklaşık 2500$. Lakin şu unutulmamalı, konteynerde düşük de olsa araçların çizilmesi söz konusu. Konteyner da sigorta olmazken, RORO da 5000 YEN e yapılabilir. Ama container ın bir faydası da aracınız yağmura, doluya, kara maruz kalmadan gelir.
  • RO-RO her ülkeye yapılamamakta. Akdeniz ve Karadeniz ülkenleri konteyner olarak almak zorunda. Yol ücretleri ise aracın hacmine göre değişir. Aracın metreküpü yaklaşık 80 USD olarak hesaplanır. Almanya’ya her ikisi de mümkündür. Karar sizindir.
Tabi ki, her aracın auction kağıdında Şase No bilgileri yer alır. Mercedes araçlar için Şase No’yu buraya girip nereden geldiğine ve menşeine bakabilirsiniz
Size gelen faturayı 10 gün içinde yatırmanız gerekiyor. Ödeme geciktiği taktirde depozito yanar ve araç tekrar satılığa çıkartılır. Alacaklarınıza ve ya gelecek paralarınıza güvenip araç almamanız tavsiye olunur. Yaşanmıştır, üzülmenizi istemeyiz.
Limanlarda bu işleri yapan lojistik şirketler bulunur. Almanya için örnek vermek gerekirse, çoğunlukla Cross Trans şirketine gerekli belge ve evraklarınızı gönderiyoruz, aracınız gelince sizi arıyorlar.